Już drugi raz w naszym przedszkolu zamiast "Topienia Marzanny", odbyła się uroczystość "Powitania Wiosny". Dzieci z każdej grupy przygotowały krótki program, min. piosenki, tańce, inscenizacje. Prowadząca uroczystość p. Irenka zadawała dzieciom ciekawe zagadki, dzieci bez problemów znały na nie odpowiedź. Mamy nadzieję, że Pani Wiosna usłyszała nasze piosenki i już od jutra w pełni zawita do naszego miastalaughing

Jak co roku przedszkolaki uczą się jak bezpiecznie spędzać ferie. W ramach takiej akcji 29 stycznia 2019 odwiedzili nas policjanci, którzy opowiedzieli jak dbać o własne bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw. Poza tym 2 najstarsze grupy w dniu 8.02.2019 odwiedziły Zespół Szkół Nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju. Spotkanie to miało na celu przekazanie dzieciom jakie mogą pojawić się zagrożenia podczas zabaw na śniegu i lodzie. 6- latki zobaczyły prelekcje służb związanych z bezpieczeństwem (Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, WOPR, GOPR, Służba Więzienna). Akcja ta została objęta patronatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

 20 listopada przypadła rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W naszym przedszkolu dnia 21 listopada 2018 roku obchodziliśmy w/w rocznicę wraz UNICEF.

UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem  organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest Go Blue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia.

 

Tego dnia wszystkie przedszkolaki i cały personel  przyszedł do przedszkola ubrany na niebiesko – przyłączył się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalną akcję UNICEF Go Blue.

Dnia 31.01.2019r nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Arkadia z Krakowa, którzy przedstawili teatrzyk

pt.: „Przygody Technoludka”Bajka opowiada o losach Technoludka, który nowinki technologiczne takie jak

tablet, komórkę przekładał nad kontakty z ludźmi. Podczas całej przygody Technoludek poznał, że w życiu ważna

jest przyjaźń. Tytułowy bohater przypomniał przedszkolakom, że zdobycze techniki są ważne, ale nigdy nie należy

zapomnieć o drugim człowieku i kontakcie z nim.

11.11.2018- święto Niepodległości

W naszym przedszkolu w piątek 9.11.2018 również obchodziliśmy 100 lat odzyskania niepodległości, którą odzyskaliśmy po 123 latach. Dzieci z wszystkich grup przygotowały krótkie programy, był polonez, piosenki o Polsce, wiersze o naszych barwach ojczystych i o tym kim jesteśmy- Polakami, naszą ojczyzną - Polska. A o 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Narodowego w ramach Akcji MEN "Rekord dla Niepodległej".