1 czerwca 2021 jak zwykle obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Dziecka.

W tym roku, ponownie bierzemy udział w zbiórce "Góra Grosza". Organizatorem tej akcji jest Towarzystwo Nasz Dom:

W tym roku ze względu na trwającą pandemię i zamknięte cmentarze, nie mogła odbyć się kwesta 1 listopada na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Jastrzębiu-Zdroju. Z inicjatywy p. Edyty i dzięki Państwa hojności zebraliśmy 185 zł ze sprzedaży cebulek żonkili.

UWAGA RODZICE!!!

Wyjątkową okazją do zaakcentowania wspólnotowego wymiaru obchodów będzie akcja „Niepodległa do hymnu”, w ramach której każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego.

11.02.2020 - wizyta aktorów Teatru Lalek "Bajka"

We wtorek nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Lalek Bajka z przedstawieniem pt. Kocmołuszek. Celem przedstawienia było promowanie zdrowego odżywiania się, higieny własnej   raz otoczenia. Akcja rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa, który nie dbał o porządek i higienę. W bajce wystąpili: Książę i Księżna Brudasowie, syn Kocmołuszek, córka Anemiczka, Medyk, Służący, Ogrodniczka, Królewna Śnieżka, Brud Czarodziej, Anemia, Mydło, Próchnica, Grzebień, Gąbka i Witaminy. Dzieci miały możliwość przekonania się, jakie konsekwencje wynikają z braku higieny i niezdrowego sposobu odżywiania. Na zakończenie dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami i uśmiechem.