W tym roku, ponownie bierzemy udział w zbiórce "Góra Grosza". Organizatorem tej akcji jest Towarzystwo Nasz Dom:

UWAGA RODZICE!!!

Wyjątkową okazją do zaakcentowania wspólnotowego wymiaru obchodów będzie akcja „Niepodległa do hymnu”, w ramach której każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego.

11.02.2020 - wizyta aktorów Teatru Lalek "Bajka"

We wtorek nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Lalek Bajka z przedstawieniem pt. Kocmołuszek. Celem przedstawienia było promowanie zdrowego odżywiania się, higieny własnej   raz otoczenia. Akcja rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa, który nie dbał o porządek i higienę. W bajce wystąpili: Książę i Księżna Brudasowie, syn Kocmołuszek, córka Anemiczka, Medyk, Służący, Ogrodniczka, Królewna Śnieżka, Brud Czarodziej, Anemia, Mydło, Próchnica, Grzebień, Gąbka i Witaminy. Dzieci miały możliwość przekonania się, jakie konsekwencje wynikają z braku higieny i niezdrowego sposobu odżywiania. Na zakończenie dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami i uśmiechem.

W tym roku ze względu na trwającą pandemię i zamknięte cmentarze, nie mogła odbyć się kwesta 1 listopada na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Jastrzębiu-Zdroju. Z inicjatywy p. Edyty i dzięki Państwa hojności zebraliśmy 185 zł ze sprzedaży cebulek żonkili.

30.01.2020 - BAL KARNAWAŁOWY

"Bal w przedszkolu dzisiaj"

Dzisiaj w przedszkolu odbył się bal przebierańców. Dzieci miały piękne stroje przygotowane przez rodziców. Były wróżki, policjanci, czarownice, pszczółki, nietoperz, strażacy itd. Przed obiadem bawiliśmy się wspólnie na holu. Do tańca zachęcały nas panie prowadzące bal. Po obiedzie dzieci bawiły się w swoich salach z wychowawcami grup.