Jak co roku przedszkolaki uczą się jak bezpiecznie spędzać ferie. W ramach takiej akcji 29 stycznia 2019 odwiedzili nas policjanci, którzy opowiedzieli jak dbać o własne bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw. Poza tym 2 najstarsze grupy w dniu 8.02.2019 odwiedziły Zespół Szkół Nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju. Spotkanie to miało na celu przekazanie dzieciom jakie mogą pojawić się zagrożenia podczas zabaw na śniegu i lodzie. 6- latki zobaczyły prelekcje służb związanych z bezpieczeństwem (Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, WOPR, GOPR, Służba Więzienna). Akcja ta została objęta patronatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Dnia 31.01.2019r nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Arkadia z Krakowa, którzy przedstawili teatrzyk

pt.: „Przygody Technoludka”Bajka opowiada o losach Technoludka, który nowinki technologiczne takie jak

tablet, komórkę przekładał nad kontakty z ludźmi. Podczas całej przygody Technoludek poznał, że w życiu ważna

jest przyjaźń. Tytułowy bohater przypomniał przedszkolakom, że zdobycze techniki są ważne, ale nigdy nie należy

zapomnieć o drugim człowieku i kontakcie z nim.

11.11.2018- święto Niepodległości

W naszym przedszkolu w piątek 9.11.2018 również obchodziliśmy 100 lat odzyskania niepodległości, którą odzyskaliśmy po 123 latach. Dzieci z wszystkich grup przygotowały krótkie programy, był polonez, piosenki o Polsce, wiersze o naszych barwach ojczystych i o tym kim jesteśmy- Polakami, naszą ojczyzną - Polska. A o 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Narodowego w ramach Akcji MEN "Rekord dla Niepodległej".

 20 listopada przypadła rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W naszym przedszkolu dnia 21 listopada 2018 roku obchodziliśmy w/w rocznicę wraz UNICEF.

UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem  organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest Go Blue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia.

 

Tego dnia wszystkie przedszkolaki i cały personel  przyszedł do przedszkola ubrany na niebiesko – przyłączył się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalną akcję UNICEF Go Blue.

18.10.2018- teatrzyk "Przygody Sroczki"

Dnia 18.10.2018 ponownie zawitał do naszego przedszkola Teatr z przedstawieniem pt. Kłopoty sroczki". Główna bohaterka miała wielkie kłopoty... Jak wiadomo, Sroka bardzo lubi "błyskotki", dlatego też niesłusznie ją  oskarżono o kradzież złotego łańcuszka Sowy. Konsekwencją tego było wyrzucenie Sroki z lasu. Na szczęście wszystko się wyjaśniło - zwierzęta przeprosiły Sroczkę i pozwoliły jej wrócić do swojego domu, a w ramach przeprosin urządziły wielkie przyjęcie! Przygody leśnych zwierząt, które nie wiedziały, iż nie powinno się nikogo bezpodstawnie oskarżać i zbyt pochopnie oceniać, a także oskarżać nie mając ku temu dowodów, bardzo się dzieciom podobały. Podczas przedstawienia dzieci świetnie nawiązały kontakt z aktorami i na pewno na zawsze zapamiętają morał z przedstawionej nam dziś bajki, że zawsze należy przyznać się do popełnionego błędu!